KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 5864478
*
nr 586 4478
Oliver Herdies
(1906-1994), Sverige
Pastell, Herdies -66, komposition, 64x48
Oliver Herdies, belgisk-svensk bildkonstnär och författare, född 1906, död 1994.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2009
kl 18:59:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 10:04:55
1
300 kr
1/6 17:36:03
2
350 kr
1/6 18:54:11
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oliver Herdies
Oliver Herdies, belgisk-svensk bildkonstnär och författare, född 1906, död 1994.
Läs mer om Oliver Herdies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita komposition oliver herdies pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7194 Pastell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:33
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:58
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:24
*
Oliver Herdies
Oliver Herdies, belgisk-svensk bildkonstnär och författare, född 1906, död 1994.
Läs mer om Oliver Herdies
nr 586 4478
Oliver Herdies
(1906-1994), Sverige
Pastell, Herdies -66, komposition, 64x48
Oliver Herdies, belgisk-svensk bildkonstnär och författare, född 1906, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/6 10:04:55 | 1 | 300 kr |
| 1/6 17:36:03 | 2 | 350 kr |
| 1/6 18:54:11 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oliver Herdies
Oliver Herdies, belgisk-svensk bildkonstnär och författare, född 1906, död 1994.Läs mer om Oliver Herdies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita komposition oliver herdies pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7194 Pastell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:33 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:58 -
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:24



